بسم الله الرحمن الرحیم  

 

بنام حضرت دوست . هر آنچه داریم ازاوست . 

 

برادر بزرگوار جناب عبدالحمید سعدینی نظری زیبا در مورد آزادی مطرح کردند برآن شدیم که این 

 

 

 نظر را درمعرض همگان قرار بدهیم تا بدانیم بقیه دوستان تا چه اندازه با جناب سعدینی همگام 

 

وهمراه هستند .   

 

به نام خداوند بخشنده مهربان
براى الفت دادن قریش ،الفتشان هنگام کوچ زمستان و تابستان ،[ خدا پیلداران را نابود کرد].پس باید خداوند این خانه را بپرستند،همان[ خدایى ]که در گرسنگى غذایشان داد، و از بیم[ دشمن ]آسوده خاطرشان کرد.

با همه قدر وقیمت بالای امنیت هیچ کس حق ندارد به نام امنیت آزادی دیگران را محدود کند این مطلب در قانون اساسی ما به بهترین وجه درج شده است . حتما خوانده اید.
حالا تصور کنید کودکی که با پدر و مادر خود به پارک یا شهر بازی رفته است .جذبه اسباب ولوازم بازی وتفریحی چنان پسرک یا دخترک را به خود جلب می نماید که با اصرار والتماس از پدر می خواهد که برای بازی کردن او مدتی را در آنجا بمانند وصبر کنند. ولی پدر ومادر به هر دلیلی نمی توانند بمانند و قصد حرکت و رفتن را دارند. آیا آن دختر یا پسر کوچک می تواند به تنهایی آنجا بماند؟ آیا آن کودک می تواند ریسک بزرگ ماندن تنهایی واحتمالا گم شدن یا تصورات عذاب آور بعدی را به لذت  بازی کردن در پارک ترجیح دهد. بی گمان هر کودکی رفتن با پدر ومادر وگذشتن از خیر لذت بازی را ترجیح می دهد. ممکن است بعضی از کودکان سماجت بیشتری برای ماندن والدینشان بکنند ولی دست آخر تسلیم خواهند شد. وبا آنها خواهند رفت . می گویند داستان آزادی در کشور ما به این تمثیل شباهت دارد . شما چه فکر می کنید؟  

 

امیدوارم بقیه دوستان در این بحث ما شرکت نمایند  

 

موفقیت همه دوستان آرزوی قلبی ماست . 

 

مدیریت وبلاگ آزادی واندیشه

 


 

 

 

[ دوشنبه 15 مهر‌ماه سال 1387 ] [ 09:00 ق.ظ ] [ - ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ
آخرین اخبار ارز

تعداد بازدید ها: 115551قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

download

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا